Torex Semiconductor Ltd XC9142F23C0R-G
Número da peça
XC9142F23C0R-G
Fabricante
Torex Semiconductor Ltd
Categoria:
PMIC – Spannungsregler – DC/DC-Schaltregler
Pacote
6-XFBGA, WLBGA
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.XC9142F23C0R-G.pdf
Descrição
0.8A SYNCHRONOUS STEP-UP DC/DC C
Quantidade
Pagamento
payment
Envio
payment
Product details
1. How to order XC9142F23C0R-G on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the XC9142F23C0R-G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of XC9142F23C0R-G?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series XC9142 XC9142 XC9142 XC9142 XC9142
ProductStatus Active Active Active Active Active
Function Step-Up Step-Up Step-Up Step-Up Step-Up
OutputConfiguration Positive Positive Positive Positive Positive
Topology Boost Boost Boost Boost Boost
OutputType Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed
NumberofOutputs 1 1 1 1 1
Voltage-Input(Min) 0.65V 0.65V 0.65V 0.65V 0.65V
Voltage-Input(Max) 6V 6V 6V 6V 6V
Voltage-Output(Min/Fixed) 2.3V 2.3V 2.3V 2.3V 2.3V
Voltage-Output(Max) - - - - -
Current-Output 500mA 500mA 500mA 500mA 500mA
Frequency-Switching 1.2MHz 1.2MHz 1.2MHz 1.2MHz 1.2MHz