Torex Semiconductor Ltd XC9235C19CMR-G
Número da peça
XC9235C19CMR-G
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.XC9235C19CMR-G.pdf
Descrição
600MA SYNCHRONOUS STEP-DOWN DCDC
Product details
1. How to order XC9235C19CMR-G on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the XC9235C19CMR-G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of XC9235C19CMR-G?
Series XC9235 XC9235 XC9235 XC9235 XC9235
ProductStatus Active Active Active Active Active
Function Step-Down Step-Down Step-Down Step-Down Step-Down
OutputConfiguration Positive Positive Positive Positive Positive
Topology Buck Buck Buck Buck Buck
OutputType Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed
NumberofOutputs 1 1 1 1 1
Voltage-Input(Min) 2V 2V 2V 2V 2V
Voltage-Input(Max) 6V 6V 6V 6V 6V
Voltage-Output(Min/Fixed) 1.9V 1.9V 1.9V 1.9V 1.9V
Voltage-Output(Max) - - - - -
Current-Output 600mA 600mA 600mA 600mA 600mA
Frequency-Switching 1.2MHz 1.2MHz 1.2MHz 1.2MHz 1.2MHz