Torex Semiconductor Ltd XC9261A31DPR-G
Número da peça
XC9261A31DPR-G
Fabricante
Torex Semiconductor Ltd
Categoria:
PMIC – Spannungsregler – DC/DC-Schaltregler
Pacote
SOT-89-5/6
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.XC9261A31DPR-G.pdf
Descrição
1.5A COT CONTROL SYNCHRONOUS STE
Quantidade
Pagamento
payment
Envio
payment
Product details
1. How to order XC9261A31DPR-G on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the XC9261A31DPR-G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of XC9261A31DPR-G?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series XC9261 XC9261 XC9261 XC9261 XC9261
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Function Step-Down Step-Down Step-Down Step-Down Step-Down
OutputConfiguration Positive Positive Positive Positive Positive
Topology Buck Buck Buck Buck Buck
OutputType Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed
NumberofOutputs 1 1 1 1 1
Voltage-Input(Min) 2.7V 2.7V 2.7V 2.7V 2.7V
Voltage-Input(Max) 5.5V 5.5V 5.5V 5.5V 5.5V
Voltage-Output(Min/Fixed) 3.1V 3.1V 3.1V 3.1V 3.1V
Voltage-Output(Max) - - - - -
Current-Output 1.5A 1.5A 1.5A 1.5A 1.5A
Frequency-Switching 3MHz 3MHz 3MHz 3MHz 3MHz