| Imagem |
| Fabricante | COILCRAFT | COILCRAFT | COILCRAFT | COILCRAFT | COILCRAFT |
| Package/Case | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard |
| Packaging | Strip | Strip | Strip | Strip | Strip |
| Series | XFL2010 | XFL2010 | XFL2010 | XFL2010 | XFL2010 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | - | - | - | - | - |
| Material-Core | - | - | - | - | - |
| Inductance | 380 nH | 380 nH | 380 nH | 380 nH | 380 nH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| CurrentRating(Amps) | 2.1 A | 2.1 A | 2.1 A | 2.1 A | 2.1 A |
| Current-Saturation(Isat) | 3.05A | 3.05A | 3.05A | 3.05A | 3.05A |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DCResistance(DCR) | 33mOhm Max | 33mOhm Max | 33mOhm Max | 33mOhm Max | 33mOhm Max |
| Q@Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency-SelfResonant | 280MHz | 280MHz | 280MHz | 280MHz | 280MHz |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| InductanceFrequency-Test | 1 MHz | 1 MHz | 1 MHz | 1 MHz | 1 MHz |