Astrodyne TDI ASM400S-48
Número da peça
ASM400S-48
Fabricante
Astrodyne TDI
Categoria:
AC-DC-Wandler
Pacote
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.ASM400S-48.pdf
Descrição
AC/DC CONVERTER 48V 250W
Quantidade
Pagamento
payment
Envio
payment
Product details
1. How to order ASM400S-48 on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the ASM400S-48 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ASM400S-48?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ASM400S-48.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as ASM400S-48 pin diagram, ASM400S-48 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Imagem ASM400S-24 ASM400S-19 ASM400S-12 ASM400S-36 ASM400S-48
Número da peça ASM400S-24 ASM400S-19 ASM400S-12 ASM400S-36 ASM400S-48
Fabricante Astrodyne TDI Astrodyne TDI Astrodyne TDI Astrodyne TDI Astrodyne TDI
Packaging Box Box Box Box Box
Series ASM400S (400W) ASM400S (400W) ASM400S (400W) ASM400S (400W) ASM400S (400W)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Open Frame Open Frame Open Frame Open Frame Open Frame
NumberofOutputs 1 1 1 1 1
Voltage-Input 90 ~ 264 VAC 90 ~ 264 VAC 90 ~ 264 VAC 90 ~ 264 VAC 90 ~ 264 VAC
Voltage-Output1 48V 48V 48V 48V 48V
Voltage-Output2 - - - - -
Voltage-Output3 - - - - -
Voltage-Output4 - - - - -
Voltage-Output5 - - - - -
Voltage-Output6 - - - - -
Current-Output1 5.2 A 5.2 A 5.2 A 5.2 A 5.2 A
Current-Output2 - - - - -
Current-Output3 - - - - -
Current-Output4 - - - - -
Current-Output5 - - - - -
Current-Output6 - - - - -
Power(Watts) 250W (398W Forced Air) 250W (398W Forced Air) 250W (398W Forced Air) 250W (398W Forced Air) 250W (398W Forced Air)
Applications Medical Medical Medical Medical Medical
Voltage-Isolation 4 kV 4 kV 4 kV 4 kV 4 kV
Efficiency 91% 91% 91% 91% 91%