Artesyn Embedded Power AVE350B-48S28-6
Número da peça
AVE350B-48S28-6
Fabricante
Artesyn Embedded Power
Categoria:
DC/DC-Wandler
Pacote
9-DIP Module, 1/2 Brick
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.AVE350B-48S28-6.pdf
Descrição
DC DC CONVERTER 28V 350W
Quantidade
Pagamento
payment
Envio
payment
Product details
1. How to order AVE350B-48S28-6 on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the AVE350B-48S28-6 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AVE350B-48S28-6?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Imagem AVE350B-48S28-6 AVE350B-48S28P-6 AVE350-24S28-6L AVE350-24S28P-6L
Número da peça AVE350B-48S28-6 AVE350B-48S28P-6 AVE350-24S28-6L AVE350-24S28P-6L
Packaging Tray Tray Tray Tray
Series AVE350 (350W) AVE350 (350W) AVE350 (350W) AVE350 (350W)
ProductStatus Active Active Active Active
Type Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module
NumberofOutputs 1 1 1 1
Voltage-Input(Min) 36V 36V 36V 36V
Voltage-Input(Max) 75V 75V 75V 75V
Voltage-Output1 28V 28V 28V 28V
Voltage-Output2 - - - -
Voltage-Output3 - - - -
Voltage-Output4 - - - -
Current-Output(Max) 12.5A 12.5A 12.5A 12.5A
Power(Watts) 350 W 350 W 350 W 350 W
Voltage-Isolation 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Efficiency 93.5% 93.5% 93.5% 93.5%
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 2.40 L x 2.28 W x 0.50 H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm) 2.40 L x 2.28 W x 0.50 H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm) 2.40 L x 2.28 W x 0.50 H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm) 2.40 L x 2.28 W x 0.50 H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)