Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CFM20S240.
| Imagem |
| Número da peça | CFM20S240 | CFM20S150 | CFM20S120 | CFM20S050 |
| Package/Case | 4-DIP Module | 4-DIP Module | 4-DIP Module | 4-DIP Module |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | CFM20S (20W) | CFM20S (20W) | CFM20S (20W) | CFM20S (20W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active |
| Type | Open Frame | Open Frame | Open Frame | Open Frame |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input | 90 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC | 90 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC | 90 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC | 90 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC |
| Voltage-Output1 | 24V | 24V | 24V | 24V |
| Voltage-Output2 | - | - | - | - |
| Voltage-Output3 | - | - | - | - |
| Voltage-Output4 | - | - | - | - |
| Current-Output(Max) | 830mA | 830mA | 830mA | 830mA |
| Power(Watts) | 20 W | 20 W | 20 W | 20 W |
| Features | Universal Input | Universal Input | Universal Input | Universal Input |
| Efficiency | 86% | 86% | 86% | 86% |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 2.38 L x 1.30 W x 0.91 H (60.5mm x 33.0mm x 23.0mm) | 2.38 L x 1.30 W x 0.91 H (60.5mm x 33.0mm x 23.0mm) | 2.38 L x 1.30 W x 0.91 H (60.5mm x 33.0mm x 23.0mm) | 2.38 L x 1.30 W x 0.91 H (60.5mm x 33.0mm x 23.0mm) |