Central Technologies CTCVCF-100J
Número da peça
CTCVCF-100J
Fabricante
Central Technologies
Categoria:
Festinduktivitäten
Pacote
Axial
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.CTCVCF-100J.pdf
Descrição
AXIAL LEAD CLEAR POWER INDUCTOR
Quantidade
Pagamento
payment
Envio
payment
Product details
1. How to order CTCVCF-100J on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the CTCVCF-100J price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CTCVCF-100J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CTCVCF-100J.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Imagem CTCVCF-103J CTCVCF-102J CTCVCF-100J CTCVCF-101J CTCVCF-273J
Número da peça CTCVCF-103J CTCVCF-102J CTCVCF-100J CTCVCF-101J CTCVCF-273J
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series CTCVCF CTCVCF CTCVCF CTCVCF CTCVCF
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type - - - - -
Material-Core - - - - -
Inductance 10 µH 10 µH 10 µH 10 µH 10 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 2.9 A 2.9 A 2.9 A 2.9 A 2.9 A
Current-Saturation(Isat) 4.6A 4.6A 4.6A 4.6A 4.6A
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 90mOhm Max 90mOhm Max 90mOhm Max 90mOhm Max 90mOhm Max
Q@Freq 55 @ 2.52MHz 55 @ 2.52MHz 55 @ 2.52MHz 55 @ 2.52MHz 55 @ 2.52MHz
Frequency-SelfResonant 38MHz 38MHz 38MHz 38MHz 38MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 1 MHz 1 MHz 1 MHz 1 MHz 1 MHz