Central Technologies CTCVCF-102M
Número da peça
CTCVCF-102M
Pacote
Axial
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.CTCVCF-102M.pdf
Descrição
AXIAL LEAD CLEAR POWER INDUCTOR
Product details
1. How to order CTCVCF-102M on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the CTCVCF-102M price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CTCVCF-102M?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CTCVCF-102M.
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series CTCVCF CTCVCF CTCVCF CTCVCF CTCVCF
Material-Core - - - - -
Inductance 1 mH 1 mH 1 mH 1 mH 1 mH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 400 mA 400 mA 400 mA 400 mA 400 mA
Current-Saturation(Isat) 490mA 490mA 490mA 490mA 490mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 4.2Ohm Max 4.2Ohm Max 4.2Ohm Max 4.2Ohm Max 4.2Ohm Max
Q@Freq 70 @ 252kHz 70 @ 252kHz 70 @ 252kHz 70 @ 252kHz 70 @ 252kHz
Frequency-SelfResonant 720kHz 720kHz 720kHz 720kHz 720kHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz