Central Technologies CTCVCF-123M
Número da peça
CTCVCF-123M
Pacote
Axial
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.CTCVCF-123M.pdf
Descrição
AXIAL LEAD CLEAR POWER INDUCTOR
Product details
1. How to order CTCVCF-123M on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the CTCVCF-123M price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CTCVCF-123M?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CTCVCF-123M.
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series CTCVCF CTCVCF CTCVCF CTCVCF CTCVCF
Material-Core - - - - -
Inductance 12 mH 12 mH 12 mH 12 mH 12 mH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 112 mA 112 mA 112 mA 112 mA 112 mA
Current-Saturation(Isat) 134mA 134mA 134mA 134mA 134mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 63Ohm Max 63Ohm Max 63Ohm Max 63Ohm Max 63Ohm Max
Q@Freq 55 @ 79.6kHz 55 @ 79.6kHz 55 @ 79.6kHz 55 @ 79.6kHz 55 @ 79.6kHz
Frequency-SelfResonant 170kHz 170kHz 170kHz 170kHz 170kHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 10 kHz 10 kHz 10 kHz 10 kHz 10 kHz