DCNEVT150-C.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DCNEVT150-C.
| Imagem |
| Número da peça | DCNEVT150-CS | DCNEVT150-BS | DCNEVT150-B | DCNEVT150-C |
| Fabricante | Littelfuse Inc. | Littelfuse Inc. | Littelfuse Inc. | Littelfuse Inc. |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | DCNEVT150 | DCNEVT150 | DCNEVT150 | DCNEVT150 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active |
| MountingType | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount |
| CoilVoltage | 24VDC | 24VDC | 24VDC | 24VDC |
| ContactForm | SPST-NO (1 Form A) | SPST-NO (1 Form A) | SPST-NO (1 Form A) | SPST-NO (1 Form A) |
| ContactRating(Current) | 150 A | 150 A | 150 A | 150 A |
| SwitchingVoltage | 450VDC - Nom | 450VDC - Nom | 450VDC - Nom | 450VDC - Nom |
| Features | - | - | - | - |
| TerminationStyle | Stud | Stud | Stud | Stud |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| MustOperateVoltage | 18 VDC | 18 VDC | 18 VDC | 18 VDC |