ECLB40W-110S33.pdf
| Imagem |
| Package/Case | 6-DIP Module | 6-DIP Module | 6-DIP Module | 6-DIP Module | 6-DIP Module |
| Packaging | Tray | Tray | Tray | Tray | Tray |
| Series | ECLB40W-110S (40W) | ECLB40W-110S (40W) | ECLB40W-110S (40W) | ECLB40W-110S (40W) | ECLB40W-110S (40W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 43V | 43V | 43V | 43V | 43V |
| Voltage-Input(Max) | 160V | 160V | 160V | 160V | 160V |
| Voltage-Output1 | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V |
| Voltage-Output2 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output3 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output4 | - | - | - | - | - |
| Current-Output(Max) | 10A | 10A | 10A | 10A | 10A |
| Power(Watts) | 33 W | 33 W | 33 W | 33 W | 33 W |
| Voltage-Isolation | 3 kV | 3 kV | 3 kV | 3 kV | 3 kV |
| Efficiency | 88% | 88% | 88% | 88% | 88% |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 2.05 L x 1.20 W x 0.40 H (52.0mm x 30.5mm x 10.2mm) | 2.05 L x 1.20 W x 0.40 H (52.0mm x 30.5mm x 10.2mm) | 2.05 L x 1.20 W x 0.40 H (52.0mm x 30.5mm x 10.2mm) | 2.05 L x 1.20 W x 0.40 H (52.0mm x 30.5mm x 10.2mm) | 2.05 L x 1.20 W x 0.40 H (52.0mm x 30.5mm x 10.2mm) |