Panasonic Electronic Components EEE-TC1V470XV
Número da peça
EEE-TC1V470XV
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.EEE-TC1V470XV.pdf
Descrição
CAP ALUM 47UF 20% 35V SMD
Quantidade
Pagamento
payment
Envio
payment
Product details
1. How to order EEE-TC1V470XV on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the EEE-TC1V470XV price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of EEE-TC1V470XV?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of EEE-TC1V470XV.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Imagem EEE-TC1C221V EEE-TC1A331V EEE-TC1C101XV EEE-TC1V470XV EEE-TC1V101V
Número da peça EEE-TC1C221V EEE-TC1A331V EEE-TC1C101XV EEE-TC1V470XV EEE-TC1V101V
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 47 µF 47 µF 47 µF 47 µF 47 µF
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Voltage-Rated 35 V 35 V 35 V 35 V 35 V
ESR(EquivalentSeriesResistance) 450mOhm @ 100kHz 450mOhm @ 100kHz 450mOhm @ 100kHz 450mOhm @ 100kHz 450mOhm @ 100kHz
Lifetime@Temp 2000 Hrs @ 125°C 2000 Hrs @ 125°C 2000 Hrs @ 125°C 2000 Hrs @ 125°C 2000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Polarization Polar Polar Polar Polar Polar
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
RippleCurrent@LowFrequency 195 mA @ 120 Hz 195 mA @ 120 Hz 195 mA @ 120 Hz 195 mA @ 120 Hz 195 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency 300 mA @ 100 kHz 300 mA @ 100 kHz 300 mA @ 100 kHz 300 mA @ 100 kHz 300 mA @ 100 kHz
Impedance - - - - -
LeadSpacing - - - - -
Size/Dimension 0.248 Dia (6.30mm) 0.248 Dia (6.30mm) 0.248 Dia (6.30mm) 0.248 Dia (6.30mm) 0.248 Dia (6.30mm)
Height-Seated(Max) 0.327 (8.30mm) 0.327 (8.30mm) 0.327 (8.30mm) 0.327 (8.30mm) 0.327 (8.30mm)
SurfaceMountLandSize 0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm) 0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm) 0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm) 0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm) 0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm)