FE1000-48NA.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FE1000-48NA.
| Imagem |
| Número da peça | FE1000-48NA |
| Fabricante | TDK-Lambda Americas Inc |
| Packaging | - |
| Series | FE (1000W) |
| ProductStatus | Obsolete |
| Type | Enclosed |
| NumberofOutputs | 1 |
| Voltage-Input | 85 ~ 265 VAC |
| Voltage-Output1 | 48V |
| Voltage-Output2 | - |
| Voltage-Output3 | - |
| Voltage-Output4 | - |
| Voltage-Output5 | - |
| Voltage-Output6 | - |
| Current-Output1 | 21 A |
| Current-Output2 | - |
| Current-Output3 | - |
| Current-Output4 | - |
| Current-Output5 | - |
| Current-Output6 | - |
| Power(Watts) | 1000W |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Voltage-Isolation | 3 kV |
| Efficiency | 82% |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 70°C (With Derating) |