Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components HCK101KBCDF0KR
Número da peça
HCK101KBCDF0KR
Fabricante
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Categoria:
Keramikkondensatoren
Pacote
Radial, Disc
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.HCK101KBCDF0KR.pdf
Descrição
CAP CER 100PF 3KV RADIAL
Quantidade
Pagamento
payment
Envio
payment
Product details
1. How to order HCK101KBCDF0KR on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the HCK101KBCDF0KR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HCK101KBCDF0KR?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Imagem HCK331MBCDF0KR HCK821KBCDF0KR HCK101KBCDF0KR HCK152MBCDF0KR HCK471KBCDF0KR
Número da peça HCK331MBCDF0KR HCK821KBCDF0KR HCK101KBCDF0KR HCK152MBCDF0KR HCK471KBCDF0KR
Package/Case Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series HCK HCK HCK HCK HCK
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 100 pF 100 pF 100 pF 100 pF 100 pF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Voltage-Rated 3000V (3kV) 3000V (3kV) 3000V (3kV) 3000V (3kV) 3000V (3kV)
TemperatureCoefficient - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Features - - - - -
Ratings - - - - -
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
FailureRate - - - - -
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 0.276 Dia (7.00mm) 0.276 Dia (7.00mm) 0.276 Dia (7.00mm) 0.276 Dia (7.00mm) 0.276 Dia (7.00mm)
Height-Seated(Max) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm)
Thickness(Max) - - - - -
LeadSpacing 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm)