MYSGK02506BRSR.pdf
| Imagem |
| Número da peça | MYSGK02506BRSR |
| Fabricante | Murata Power Solutions Inc. |
| Package/Case | 20-BLGA Module |
| Packaging | Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT) |
| Series | SGK |
| ProductStatus | Active |
| Type | Non-Isolated PoL Module |
| NumberofOutputs | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 13.5V |
| Voltage-Input(Max) | 42V |
| Voltage-Output1 | 5 ~ 25V |
| Voltage-Output2 | - |
| Voltage-Output3 | - |
| Voltage-Output4 | - |
| Current-Output(Max) | 6A |
| Power(Watts) | 150 W |
| Voltage-Isolation | - |
| Applications | - |
| Features | Remote On/Off, SCP, UVLO |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C (With Derating) |
| Efficiency | 98% |
| MountingType | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.64 L x 0.58 W x 0.30 H (16.3mm x 14.7mm x 7.5mm) |