Bourns Inc. PM528S-100-RC
Número da peça
PM528S-100-RC
Fabricante
Bourns Inc.
Categoria:
Festinduktivitäten
Pacote
Nonstandard
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.PM528S-100-RC.pdf
Descrição
FIXED IND 10UH 1.5A 70 MOHM SMD
Quantidade
Pagamento
payment
Envio
payment
Product details
1. How to order PM528S-100-RC on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the PM528S-100-RC price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PM528S-100-RC?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PM528S-100-RC.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Imagem PM528S-100-RC PM528S-4R2-RC PM528S-5R3-RC PM528S-6R2-RC PM528S-101-RC
Número da peça PM528S-100-RC PM528S-4R2-RC PM528S-5R3-RC PM528S-6R2-RC PM528S-101-RC
Fabricante Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc.
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series PM528S PM528S PM528S PM528S PM528S
ProductStatus Active Active Active Active Active
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 10 µH 10 µH 10 µH 10 µH 10 µH
Tolerance ±30% ±30% ±30% ±30% ±30%
CurrentRating(Amps) 1.5 A 1.5 A 1.5 A 1.5 A 1.5 A
Current-Saturation(Isat) 1.4A 1.4A 1.4A 1.4A 1.4A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 70mOhm Max 70mOhm Max 70mOhm Max 70mOhm Max 70mOhm Max
Q@Freq 9 @ 2.52MHz 9 @ 2.52MHz 9 @ 2.52MHz 9 @ 2.52MHz 9 @ 2.52MHz
Frequency-SelfResonant 30MHz 30MHz 30MHz 30MHz 30MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz