PSK-100-48.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PSK-100-48.
| Imagem |
| Número da peça | PSK-100-12 | PSK-100-48 | PSK-100-24 |
| Fabricante | CUI Inc. | CUI Inc. | CUI Inc. |
| Package/Case | 7-DIP Module | 7-DIP Module | 7-DIP Module |
| Packaging | Box | Box | Box |
| Series | PSK-100 (100W) | PSK-100 (100W) | PSK-100 (100W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active |
| Type | Enclosed | Enclosed | Enclosed |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage-Output1 | 48V | 48V | 48V |
| Voltage-Output2 | - | - | - |
| Voltage-Output3 | - | - | - |
| Voltage-Output4 | - | - | - |
| Current-Output(Max) | 2.08A | 2.08A | 2.08A |
| Power(Watts) | 100 W | 100 W | 100 W |
| Applications | Medical | Medical | Medical |
| Efficiency | 90% | 90% | 90% |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 3.30 L x 2.30 W x 1.38 H (83.9mm x 58.5mm x 35.0mm) | 3.30 L x 2.30 W x 1.38 H (83.9mm x 58.5mm x 35.0mm) | 3.30 L x 2.30 W x 1.38 H (83.9mm x 58.5mm x 35.0mm) |