RL895-101K-RC.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RL895-101K-RC.
| Imagem |
| Número da peça | RL895-332K-RC | RL895-100M-RC | RL895-101K-RC | RL895-102K-RC | RL895-103K-RC |
| Fabricante | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. |
| Packaging | Tray | Tray | Tray | Tray | Tray |
| Series | RL895 | RL895 | RL895 | RL895 | RL895 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Material-Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 100 µH | 100 µH | 100 µH | 100 µH | 100 µH |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| CurrentRating(Amps) | 900 mA | 900 mA | 900 mA | 900 mA | 900 mA |
| Current-Saturation(Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 190mOhm Max | 190mOhm Max | 190mOhm Max | 190mOhm Max | 190mOhm Max |
| Q@Freq | 25 @ 796kHz | 25 @ 796kHz | 25 @ 796kHz | 25 @ 796kHz | 25 @ 796kHz |
| Frequency-SelfResonant | 4MHz | 4MHz | 4MHz | 4MHz | 4MHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz |