SDR1806-680ML.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SDR1806-680ML.
| Imagem |
| Número da peça | SDR1806-470ML | SDR1806-102KL | SDR1806-680ML | SDR1806-100ML | SDR1806-101KL |
| Fabricante | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. |
| Package/Case | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard |
| Series | SDR1806 | SDR1806 | SDR1806 | SDR1806 | SDR1806 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Material-Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 68 µH | 68 µH | 68 µH | 68 µH | 68 µH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| CurrentRating(Amps) | 2.1 A | 2.1 A | 2.1 A | 2.1 A | 2.1 A |
| Current-Saturation(Isat) | 3.8A | 3.8A | 3.8A | 3.8A | 3.8A |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 130mOhm Max | 130mOhm Max | 130mOhm Max | 130mOhm Max | 130mOhm Max |
| Q@Freq | 22 @ 2.52MHz | 22 @ 2.52MHz | 22 @ 2.52MHz | 22 @ 2.52MHz | 22 @ 2.52MHz |
| Frequency-SelfResonant | 8MHz | 8MHz | 8MHz | 8MHz | 8MHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |