Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMB3EZ47D5-TP.
| Imagem |
| Series | |||||
| RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Part Status | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Power - Max | 3 W | 3 W | 3 W | 3 W | 3 W |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Package / Case | 38 Ohms | 38 Ohms | 38 Ohms | 38 Ohms | 38 Ohms |
| Operating Temperature | 47 V | 47 V | 47 V | 47 V | 47 V |
| Supplier Device Package | 500 nA @ 35.6 V | 500 nA @ 35.6 V | 500 nA @ 35.6 V | 500 nA @ 35.6 V | 500 nA @ 35.6 V |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 1.5 V @ 200 mA | 1.5 V @ 200 mA | 1.5 V @ 200 mA | 1.5 V @ 200 mA | 1.5 V @ 200 mA |