XGL6030-332MEC.pdf
| Imagem |
| Fabricante | COILCRAFT | COILCRAFT | COILCRAFT | COILCRAFT | COILCRAFT |
| Package/Case | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard |
| Packaging | Strip | Strip | Strip | Strip | Strip |
| Series | XGL6030 | XGL6030 | XGL6030 | XGL6030 | XGL6030 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | - | - | - | - | - |
| Inductance | 3.3 µH | 3.3 µH | 3.3 µH | 3.3 µH | 3.3 µH |
| Tolerance | - | - | - | - | - |
| CurrentRating(Amps) | 10.5 A | 10.5 A | 10.5 A | 10.5 A | 10.5 A |
| Current-Saturation(Isat) | 10.4A | 10.4A | 10.4A | 10.4A | 10.4A |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DCResistance(DCR) | 15.4mOhm Max | 15.4mOhm Max | 15.4mOhm Max | 15.4mOhm Max | 15.4mOhm Max |
| Q@Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency-SelfResonant | 25MHz | 25MHz | 25MHz | 25MHz | 25MHz |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| InductanceFrequency-Test | 1 MHz | 1 MHz | 1 MHz | 1 MHz | 1 MHz |